Makaron dla najmłodszych

Zanim zaczną jeść tak:

fot. guardian.co.uk

… będą jadły tak:

fot. babymesses, frantonios, hungeree, meatpasta, momcentral, montaguetv, superstock, flickr, thestir.cafemom, wiki.com

No, ale cóż, trzeba przez to przejść. Jak trzeba przejść przez pieluchy, kolki, ząbkowanie, zarwane noce, pierwszy dzień w przedszkolu i tak dalej.
Makaron, o czym doskonale wiemy:), jest bardzo ważnym składnikiem dobrze zbilansowanej diety, dlatego istotne jest, by i nasi milusińscy we właściwym czasie zaczęli się doń przyzwyczajać. Makaronowy savoir vivre to już wyższa szkoła jazdy, więc opuśćmy zasłonę litościwego milczenia na obrazki takie, jak te u góry.

Pamiętam, że Młody gdy był maluszkiem, uwielbiał słoiczki z makaronem spaghetti…
Jestem zdania, że nie warto stosować przy niemowlęciu tylko i wyłącznie diety słoiczkowej, tym bardziej, że nieskomplikowane gotowanie dla brzdąca naprawdę nie pochłania wiele czasu. Jednakże takie gotowe dania mają jedną doskonałą zaletę – mając w perspektywie dzień spędzony poza domem, możemy je śmiało zapakować do wózka, a następnie w dowolnym miejscu (kawiarnia, restauracja, bar…) poprosić obsługę o podgrzanie i nakarmić dziecko wprost z opakowania.
Wyznam Wam w sekrecie, że letnią porą, udając się na całodzienne brykanie po zielonej trawce, na przykład do Ogrodu Botanicznego z wózeczkiem i jego cenną zawartością – nie podgrzewałam obiadku wcale. Młody, zachwycony dniem spędzonym wśród kwiatów i biedronek, nie wyglądał bynajmniej na zdegustowanego, jadł aż mu się uszy trzęsły, a ja oszczędzałam sobie nerwowego poszukiwania miejsca z mikrofalówką.

A jak Wy zaszczepialiście miłość do makaronu u Waszych pociech?:)

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Praktycznie i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s