Pasta art!

Dziś mało gadania, dużo oglądania.
Uwielbiam piękne wytwory kreatywnych umysłów.
Inspiracja przyszła z lektury Wysokich Obcasów Extra – to tam znalazłam jedną z tych niecodziennych prac.

Nie bez kozery panuje przeświadczenie, że najbardziej kreatywni artyści miewają rozmaite neurozy i natręctwa. Otrzymawszy talerz rosołu z makaronowymi literkami, szwajcarski artysta Ursus Wehrli przed spożyciem zupy odczuł silną potrzebę ułożenia literki w porządku alfabetycznym. Danie co prawda wystygło, ale jaka była jego ulga!
Sztuka sprzątania jego autorstwa zawiera wiele takich prób porządkowania świata.

To niebywale apetyczne zdjęcie jest zasługą kreatywności Sweet Paula,  stylisty i wirtuoza fotografii z Oslo. Praca powstała na zamówienie Dean&Deluca, jednak efekt starań Paula przerósł oczekiwania zleceniodawcy.

Śledząc prace April Wells można wysnuć jeden wniosek – to artystka zafascynowana jedzeniem i zwierzętami. Powyższa praca to miks tych dwóch fascynacji, zabawny, nietuzinkowy, doskonale nadający się zarówno na niebanalny obrazek do jadalni, jak i zwariowaną pocztówkę. Na przykład z Włoch.

Spaghetti bench, czyli makaronowa ławka to dzieło Pablo Reinoso, tworzącego w swej galerii w Londynie. Dzięki jego pracy zyskujemy złudzenie, że drewno jest równie plastyczne i giętkie, co ugotowane nitki makaronu spaghetti.

Na koniec dwie może mało spektakularne rzeczy, ale ja lubię prostotę i minimalizm. Obie pozbawione autora, można kupić na portalu Zazzle.com w postaci pocztówek:
Pierwsza ascetyczna, druga uroczo prymitywna ;).
Nie wiem jak Wy, ale ja to kupuję!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nie tylko do jedzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s